Учебник по химия за кандидат-студенти по медицина, стоматология и фармация. Обща и неорганична химия – Иван Иванов, Кирил Найденов, Мариан Николов, Мария Георгиева, Радка Георгиева-Николова, Стефан Петров, Цонка Цанова

0
(0)


Учебникът е предназначен за теоретична подготовка по обща и неорганична химия на кандидат-студентите по медицина, стоматология и фармация в МУ София, и медицинските университети в страната. Написан е от дългогодишни и опитни преподаватели към Катедрата по „Химия и биохимия" в МУ София, въз основа на одобрените от МОН учебници по „Химия и опазване на околната среда" за гимназиалния курс, като са взети предвид изискванията за кандидатстудентския изпит.
Авторите са събрали на едно място и в достатъчен обем необходимия за конкурсния изпит по химия материал, разпръснат иначе в множество учебници. Книгата ще е полезна при развиването на тема и решаването на логически задачи. Темите са максимално съобразени с условията на задачите за конкурсния изпит по химия в МУ – София.
Учебникът ще бъде ценно помагало и за чуждестранните кандидат-студенти, преминаващи подготовка по химия в МУ-София.
Автор Иван Иванов, Радка Георгиева-Николова, Кирил Найденов, Мариан Николов, Стефан Петров, Мария Георгиева, Цонка Цанова
Издателство Регалия – 6
ISBN 9789547450719
Корица Меки корици
Страници 192
Формат 24/17
Език Български

Колко полезна беше тази книга?

Кликнете върху звезда, за да го оцените!

Среден рейтинг 0 / 5. Брой гласове: 0

Няма гласове досега! Бъдете първият, който ще оцени тази книга.