Изобразително изкуство за 5. клас – Галя Страшилова, Димитър Г. Димитров, Петер Цанев, Ралица Карапантева

0
(0)

Изобразително изкуство за 5. клас

Учебното съдържание е разработено на базата на оригинални задачи, които обхващат широк спектър от изобразителни дейности. Включените проблеми са обединени от идеята да формират по увлекателен и запомнящ се начин основни представи както за класическите видове и жанрове в изобразителното изкуство, така и за съществуващото многообразие от естетически феномени в сферата на съвременната визуална култура и изкуство.
Методическата структура на учебника дава възможност на учителя да работи свободно на няколко равнища в зависимост от индивидуалните творчески способности на учениците и от различията в нивото на тяхната художествена информираност и изобразителна компетентност.
Разпределението на учебното съдържание е построено така, че да улесни работата с учебника. За по-голяма яснота учебните проблеми и задачи са обособени според основния акцент, който имат по отношение на съответните обобщаващи ядра на учебното съдържание.

Учебникът е съобразен с новите правила за правопис и пунктуация.

Проф. д.изк. Петер Цанев е професор по психология на изкуството и история на художественото образование в Националната художествена академия – София, доктор на науките по изкуствознание. Ръководител е на катедра „Психология на изкуството, художествено образование и общообразователни дисциплини” в Националната художествена академия. Автор на книгите „Психологически подходи в изкуствознанието” (2009) и „Психология на изкуството” (2008). Хоноруван професор по теория на изкуството във Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий”. Автор е на голям брой учебници по изобразително изкуство, на учебни помагала и на много статии в научни сборници и списания. Основател и главен редактор на академичното списание за изкуство и психология „ArtPsychology.net / Journal of Art Psychology”. Член на редакционната колегия на списание „Изкуство и критика”.
Ралица Карапантева e завършила специалност „Плакат” в Националната художествена академия в София. Има дългогодишен професионален опит в областта на приложната графика – графичен дизайн на книги, албуми, каталози, плакати, запазени марки и множество рекламни материали, на учебници и учебни помагала. Автор е на учебници и учебни помагала по изобразително изкуство. Преподавател е в специалност „Рекламна графика” в НГПИ „Св. Лука” – София
Димитър Г. Димитров (1939 – 2009) е историк на изкуството, изкуствовед и художествен критик. Завършил e история на изкуството във Варшавския университет. Автор на множество монографии за съвременни български художници, на учебници и учебни помагала, статии и книги, между които „Кратка история на изкуството”, „Изкуството на ХХ век – съдбата на авангарда” и „Полското изкуство през последните сто години”.
Галя Страшилова е завършила Националната художествена академия, специалност „Силикатни форми”, и има висше художествено образование с учителска правоспособност. От 1981 г. е учител по изобразително изкуство в 133 СОУ „А. С. Пушкин”, София, където работи и до момента с педагогическо длъжностно звание „старши учител” с първа професионално-квалификационна степен.
Базов преподавател на студентите от специалност „Теория и практика на художественото образование” при НХА „Николай Павлович”, София.
Автор на учебници и книги за учителя по изобразително изкуство.

Автор: Галя Страшилова; Димитър Г. Димитров; Петер Цанев; Ралица Карапантева Категория: 5-ти клас; Учебници; Изобразително изкуство
Издател: Просвета
Дата на издаване: 2006 г. Брой страници: 120
Език: Български Тегло: 0.200 кг.
Баркод: 9789540118413 ISBN: 9789540118413

Колко полезна беше тази книга?

Кликнете върху звезда, за да го оцените!

Среден рейтинг 0 / 5. Брой гласове: 0

Няма гласове досега! Бъдете първият, който ще оцени тази книга.